Ülikülmravi seanss

Kogu keha ülikülmravi on näidustatud enamus liigesehaiguste, reumaatiliste selgroohaiguste, astma ning traumajärgsete liiges- ja lihasvalude korral. Ülikülmravi on tugeva põletikuvastase toimega ja valuvaigistav protseduur. Samuti kasutatakse ülikülmravi sportlastel jõu ja kiiruse suurendamise ning üldise heaolutunde parandamise eesmärgil. Protseduur eeldab perearsti või eriarsti saatekirja.


Ülikülmravi on ravimeetod, kus inimesed viibivad mõned minutid -100° kuni -120° C külmas ruumis supelrõivastuses, kuid käed, jalad, nina ja kõrvad kaetud.

Vahetult peale külmravi valu vaibub 1. kuni 5. tunniks, samuti tekib üldine heaolutunne umbes samapikaks ajaks.
Külmravi on soovitatav teha kas mitu lühemat kuuri lühikeste vaheaegadega või üks pikem kuur korraga.

Ülikülmravi protseduurile tulles on patsiendil soovitav kaasa võtta kindad, jalanõud kus varbad on kaetud ja kõrvade kaitseks peapael või müts kuna sõrmed, varbad, nina ja kõrvad ei kannata hästi kambris olevat külma välja.

Ülikülmravi meetod on alguse saanud Jaapanist 70-date aastate lõpul. Eestis alustati ülikülmraviga 1988. aastal ning praeguseks on sellega tegeletud juba 20 aastat. Ülikülmravi protseduuri viib läbi Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloog dr Tõnis Päi. Dr Päi on ka Eesti külmravi alustaja aastast 1988.

Külmravil ei ole vanusepiire ega olulisi vastunäidustusi, va. kompenseerimata vererõhu korral.

Kestvus: 2 kuni 4 minutit

Protseduur eeldab perearsti või eriarsti saatekirja. Teenus on tasuline, meditsiinilistel näidustustel kompenseerib Eesti Haigekassa.