Perekooli loengud

Perekooli loengud aitavad sul rasedusega kohaneda ja sünnituseks ning sünnitusjärgseks perioodiks ette valmistuda. Loengud on tasulised.

  • Millal alustada?

Raseduse alguses võiksid tulla loengusse “Lapseootus” ja “Tervislik toitumine”. Sünnituse ja sünnitusjärgse perioodi teemalisi loenguid hakka kuulama 22.–23. rasedusnädalast.

  • Üksi või kaaslasega?

Loengusse võid tulla üksi või tugiisikuga - abikaasa, vanem, sugulane, sõber, sõbranna. Loengusarjas on ka spetsiaalselt tugiisikule suunatud loeng.perekooli loengud

  • Kuidas registreerida?

Loengutesse registreeri telefonil 666 1900 või perekooli loengute kalendris. Kui sa tulla ei saa, tühista broneering aegsasti, sest kohtade arv on piiratud.
 

Igal kuul toimuvad loengud järgmistel teemadel:

Lapseootus

Loengus on juttu raseduse vältel organismis tekkivatest muutustest, võimalikest vaevustest ja nende leevendamisest. Räägime meeleolumuutustest, uudse olukorra mõjust ja toimetulekust peresuhtes. Jagame toitumissoovitusi.

Tervislik toitumine

Raseduse ajal on toiduenergia, vitamiinide ja mineraalainete vajadus tavalisest täiskasvanu vajadusest veidi erinev. Toitumine mõjutab nii loote arengut ja kasvu kui ka naise tervist. Loengus räägitakse kaalutõusust raseduse ajal, vajalikust kalorite hulgast päevas, ülevaatlikult toitainetest, vitamiinidest ja mineraalainetest, toiduohutusest ning vaevuste leevendamisest seos toiduga raseduse ajal.

Sünnitus

Ämmaemand annab ülevaate normaalse sünnituse kulust. Tutvustame eneseabivõtteid, mis võimaldavad end sünnituse ajal hästi tunda. Näitame sünnitusasendeid koos kommentaaridega. Räägime ämmaemanda toimingutest sünnituse ajal ning lapse jälgimisest esimestel tundidel pärast sünnitust.

Sünnitusvalude leevendamine

Ämmaemand räägib sünnitusvalu eripärast, põhjustest ja leevendamise võimalustest. Praktiseerime hingamist, näitame massaaži. Muud teemad: vee kasutamine sünnitusel; valu leevendamise võimalused.

Epiduraalanalgeesia. Keisrilõikus. Vaakumsünnitus

Noored arstid tutvustavad sünnitusvalude leevendamisel kasutatavat epiduraalanalgeesiat - selle paigaldamise tehnikat, näidustusi ja võimalikke tüsistusi. Lisaks räägime keisrilõikuse näidustustest ja sellega seotud ohtudest. Põgusalt tutvustame ka vaakumsünnitust

Vettesünnitus

Näidustused ja vastunäidustused. Räägime vettesünnituse eelistest emale ja lapsele. Näitame filmi vettesünnitusest.

Aktiivsünnitus. Sünnitusplaani koostamine

Aktiivsünnituse loengus julgustame sünnitajat minema oma kehas toimuvaga kaasa, selgitame õige hingamise ja liikumise tähtsust. Räägime ka sünnituse rütmilisusest ja valust. Milleks koostada sünnitusplaani ja mida sinna kirja panna. Aktiivsünnitus saab kergemini teoks ämmaemanda osalusel ning sellest võib kujuneda koostöö, mille tulemuseks on ämmaemanda ettevalmistusest tulenev mõlemapoolne loomulik suhtumine sünnitusse.

Ettevalmistus aktiivsünnituseks

Kolmeosalises loengutsüklis jagame Sulle teadmisi füsioloogilisest sünnitusprotsessist ja sünnitusvalu olemusest ning õpetame Sind sünnituse ajal kasutama liikumist, erinevaid asendeid ja hingamistehnikaid.
Et end liikumisel hästi tunda, võiks kaasas olla mugav riietus.

Tugiisikule

Teemad: sünnituse perioodid ja abistamine eri perioodides; tugiisiku võimalused ja vajadused sünnituse ajal abiks olemisel; massaaživõtted avanemisperioodis. Õpime sünnitusaegset hingamist ja anname nõu, millele sünnitusjärgses
perioodis tähelepanu pöörata.

Imetamine perekooli loengud uues saalis

Loengus räägime imetamisasendist ja -võttest, imetamise olulisusest emale ja lapsele. Vaatleme võimalikke probleeme: rindade ja rinnanibude hellus, lõhed, mastiit ehk rinnapõletik. Toitumissoovitused imetavale emale.

Sünnitusjärgne periood

Ämmaemand räägib loengus muutustest organismis. Teemad: taastumine sünnitusest; enda eest hoolitsemine (hügieen); võimalikud meeleolumuutused; suguelu pärast sünnitust ja rasedusvastased vahendid; enesetunne pärast epiduraalanesteesiat (seljasüsti) või keisrilõiget; võimalikud ohumärgid probleemide korral.

Sünnitusjärgne vestlusring

Sünnitusjärgne uus elukorraldus vajab harjumist ja harjutamist. Loengus käsitletakse enimlevinud probleeme ja küsimusi sünnitusjärgses perioodis seoses naise ja lapse tervisega. Selle käigus on võimalus järgi proovida erinevaid harjutusi vaangapõhjalihastele ja lapse gaasivalude leevendamiseks. Teemad sõltuvad sellest, mis on antud hetkel aktuaalne. Käsitletakse eelkõige esimest kolme kuud peale sünnitust. Oodatud on kõik naised vastsündinutega. Kaasa võtta lapsele tekk või lina.

Vastsündinu hooldus

Mida jälgida vastsündinu esimestel sünnitusjärgsetel tundidel: lapse seisundi hindamine; vastsündinu kollasus; hooldus (naba, nina, silmad) ja hügieen; mähkimine; riietamine (harjutused nukuga); lapse turvalisus; kehakaalu normaalsed muutused esimestel nädalatel; uuringuprogrammid haiglaperioodil.

Vaktsineerimine - meie laste tervem tulevik 

Eesmärk on tõsta lapseootel emade ja isade teadlikkust peamiselt väikelaste, kuid samuti ka enda vaktsineerimise osas. Loeng-vestlusringi viivad läbi arstiteaduskonna vanemate kursuste üliõpilased, kes on läbinud põhjaliku selleteemalise koolituse. Tuginetakse teaduslikult tõestatud andmetele ja käsitletakse muuhulgas vaktsiinide toimemehhanisme, vaktsineerimiskava, vaktsiinvälditavaid haigusi ja kavaväliseid vaktsiine. Räägitakse ka levinumatest arvamustest ja müütidest, arutatakse tekkinud küsimusi. Loeng koos küsimustevooruga kestab 1,5 tundi ning on tasuta.

Seadusandlus ja naise õigused

Sotsiaaltöötaja selgitab kõiki toetuste ja seaduste võimalusi raseduse ajal ja pärast sünnitust.

Majatutvustus

Ämmaemandaga koos saate oma silmaga vaadata kõiki ruume ja osakondi, kus te sünnitama tulles viibite. Kogunemine on 0-korrusel garderoobi juures ja esimese peatuse teeme vastuvõtuosakonnas. Räägime praktilistest küsimustest: millal tulla sünnitusmajja, kust uksest siseneda, mida kaasa võtta, kuidas on korraldatud parkimine sünnituse ajal jne. Seejärel liigume III korrusele ja tutvume sünnitustoa sisustuse ja abivahenditega, mida sünnitusel kasutada saab. Ringkäigu lõpetame sünnitusjärgsetes tubades, kus tuleb juttu vastsündinu esimestest päevadest ja vanemaks kasvamisest.

Väikelapse esmaabi

Milliseid õnnetusi juhtub imikute ja väikelastega. Kuidas vigastusi vältida – olulisemad ohud lapsele. Kuhu abi saamiseks pöörduda, kuidas anda esmaabi.

Beebide võimlemine

  • 1–3 kuu vanustele
  • 4–5 kuu vanustele
  • 6–9 kuu vanustele
  • 9–12 kuu vanustele

Võimlemine soodustab nii lapse kehalist kui ka vaimset arengut. Beebivõimlemise rühmatunnis kasutame lapse eale sobivaid harjutusi, et aidata kaasa lapse normipäraste liigutusmustrite kujunemisele. Aitame beebil õppida tunnetama oma keha, arendada koordinatsiooni, tasakaalu, lihasjõudu ja liigeste liikuvust. Kõik selleks, et luua vundament terve ja aktiivse lapse arenguks.
Rühmad komplekteeritakse üheks kuuks, lähtudes lapse vanusest ja füüsilistest oskustest. Beebivõimlemises osaledes saab lapsevanem teadlikuks lapse füüsilist arengut toetavatest harjutustest ja saab oskused neid igapäevaselt kasutada.
Lapse jaoks palume kaasa võtta tekk.

 

Teadmised annavad kindlustunnet. Perekool aitab ennetada, et küsimustest ei kujuneks probleemid. Soovime, et koos meiega on sinu lapse ootus, sünnitus ja sünnitusjärgne aeg meeldiv.

Professionaalsetele teadmistele toetuvat turvalist rasedust, sünnitust ja sünnitusjärgset perioodi!