Kliinikust

 

Kirurgia on Ida-Tallinna Keskhaigla oluline ravisuund olnud läbi haigla pika ajaloo. Aastal 1887 avati kunagises Priihospidalis esimene operatsioonituba ning 1891. aastal tehti hospidalis 65 operatsiooni.

Tänane kirurgiakliinik loodi 1995. aasta jaanuaris Tallinna Keskhaigla kirurgilise profiiliga osakondade baasil. Tänu pikaajalisele kogemusele ja patsientide usaldusele oleme tänaseks jõudnud oluliste töömahtudeni.

Oskuskeskused

Igapäevane valvetöö nõuab meie arstidelt kõikide ägedate kirurgiliste haiguste head tundmist. Kuid kaasaegse arstiteaduse kiire areng nõuab ka arstide spetsialiseerumist ja oma vastutus-valdkonna head tundmist, et tagada ravi kõrge kvaliteet ja ohutus. Seetõttu on kirurgiakliiniku olulisemaks arengusuunaks oskuskeskuste loomine kirurgia kitsamates ja keerukamates valdkondades.

Meie kliinik on juba aastaid Eesti juhtivaks keskuseks endokriinkirurgias. Viimastel aastatel on koostööpartnerite tunnustuse võitnud lülisambakirurgia ja veresoontekirurgia üksus.

Kõrva-nina-kurguhaiguste valdkonnas on avatud häälehäirete kabinet ja kuulmiskeskus. Anestesioloogide eestvedamisel tegutseb valuravi kabinet ja valuravis nõustatakse kõiki kliinilisi osakondi.

Uroloogiakeskus on vanimaid ja suurimaid Eestis, olles muuhulgas spetsialiseerutud pahaloomuliste kasvajate ja kivitõve ravile ning urodünaamilistele uuringutele. Üldkirurgia baasil on olulisteks suundadeks kujunenud seedetrakti, naha, pehmete kudede ja rinna pahaloomuliste kasvajate kirurgiline ravi ning bariaatriline kirurgia.

Ambulatoorne vastuvõtt

Kirurgiakliiniku polikliinikusse on oodatud kõikide kirurgiliste haigustega patsiendid. Pahaloomuliste kasvajate kahtlusega haiged saavad perearsti suunamisel meie spetsialistide vastuvõtule ühe-kahe nädala jooksul, erakorraliste probleemidega mõne päeva jooksul või erakorralise meditsiini keskuse kaudu.

Polikliiniku täiesti uues ambulatoorses operatsioonitoas opereeritakse väiksemaid nahakasvajaid. Haavaõdede iseseisvad vastuvõtud aitavad kirurgidel keskenduda keerukamatele probleemidele.
 

Operatsioonitoad ja sterilisatsiooniosakond

Kirurgiakliiniku koosseisus on 8 kaasaegse operatsioonitoaga operatsioonikeskus, kus annavad oma panuse operatsioonide õnnestumisele meie kõrgelt kvalifitseeritud operatsiooni- ja anestesioloogiaõed.

Kogu haiglat teenindav sterilisatsioonikeskus on vastavuses kaasaegsete nõuetega ja sisustatud kõrgtehnoloogiliste seadmetega. Kesksterilisatsiooni rakendumine on võimaldanud muuta efektiivsemaks kliiniku õenduspersonali töökorraldust.
 

Koostöö

Kirurgiakliiniku eduka tegutsemise eelduseks on suurepärane koostöö teiste raviasutuste ja oma haigla teiste üksustega. Vaid mõned näited. Kirurgilistele haigetele on meie haiglas tagatud kõikide kaasaegsete uurimismeetodite väga hea kättesaadavus diagnostikakliinikus. Sisekliiniku gastroenteroloogiakeskus, olles suurimaid Eestis, on kirurgiakliiniku oluline partner seedetrakti haiguste diagnostikas ja ravis. Koostöös naistekliinikuga areneb günekoloogiliste ja rinna pahaloomuliste kasvajate kirurgiline ja kompleksne ravi. Taastusravi ja õendus- ja hooldusabi kliinikuteta oleks mõeldamatu opereeritud haigete kiire paranemine ja aktiivravivoodite efektiivne kasutamine.