Günekoloogilised pisioperatsioonid ja protseduurid günekoloogia päevaravis

Tulles naistekliinikusse päevakirurgilisele ravile, palume Sul kokkulepitud ajal pöörduda naistekliiniku vastuvõtutuppa (sünnitajate vastuvõtt) Ravi 18, Tallinn.

Naistekliiniku hoone, sissepääs hoovi poolt.

Päevakirurgias tehtavate operatsioonide ja protseduuride järel ei vaja Sa pikemat arstide järelvalvet ning tüsistuste puudumisel lubatakse Sind juba samal õhtul koju. Kuid ära tule haiglasse autoroolis, sest anesteesia kestva mõju tõttu ei tohi Sa peale operatsiooni sõidukit juhtida.

Emakakaela konisatsioon – kirurgiline ravimeetod emakakaela düsplaasia ravimiseks. Konisatsiooni eesmärgiks on eemaldada emakakaelalt muutunud rakkudega ala kas diagnostilisel või ravi eesmärgil.

Prooviabrasioon – teostame ebaselgete põhjustega emakaverejooksude, ultraheliuuringul avastatud emaka limaskesta patoloogia ja emakakaela onkotsütoloogilisel uuringul leitud patoloogilise tulemuse korral. Protseduuri käigus puhastame emakaõõnt vooderdava limaskesta. Saadud proovi saadame edasistele uuringutele diagnoosi täpsustamiseks või verejooksu peatamiseks. Koeuuring on vajalik selleks, et leida verejooksu põhjus ja töötada välja õige ravitaktika.

Emakaõõne aspiratsioonibiopsia – narkoosita protseduur, mille käigus aspireeritakse emaka õõnest peene sondi abil limaskesta ja koeproovi on võimalik histoloogiliselt uurida.

Raseduse katkestamine

Naise soovil katkestatakse rasedus, kui see on kestnud vähem kui 12 nädalat.

Hüsteroskoopia – emakaõõne sisene diagnostika patoloogia või viljatuse korral. Hüsteroskoopiat kasutame ka väheinvasiivsete ehk emakat säilitavate operatsioonide korral, nt emaka polüüpide või emaka õõne müoomisõlmede eemaldamiseks. Parim aeg operatsiooniks on esimene nädal peale menstruatsiooni. Saatelehe olemasolul saad registreerida telefonil 620 7171. Parim aeg operatsiooni läbi viimiseks on esimene nädal peale menstruatsiooni.

Laparoskoopilised operatsioonid – operatsioon toimub ilma pika kõhuseina lõiketa. Vaatluseks vajaliku teleskoobi ja opereerimisvahendid viiakse kõhuõõnde pisikeste nahalõigete kaudu. Laparoskoobi abil saab diagnoosida lastetuse põhjusi ja võimalusel need kõrvaldada. Samuti saab teha munasarjade, munajuhade ja emaka operatsioone ning võimalik eemaldada ka mõningaid pahaloomulisi kasvajaid. Saatelehe olemasolul saad registreerida telefonil 620 7171.

Steriliseerimine – steriliseerimise ehk munajuhade sulgemise või läbi lõikamisega lõpetame pöördumatult Sinu rasestumisvõimaluse. Protseduuri tehakse laparoskoobi abil või avatud operatsiooni ajal.

Uriinipidamatuse kirurgiline ravi – rakendatakse peamiselt nn stressinkontinentsi puhul, kui muud meetodid ei ole efekti andnud.